2. oktoober EIS seminar "Ringmajandus - kellele, miks ja kuidas?"

EIS x VIROL x AIRE
 
Kava:

10:30 - 11.00 Kogunemine

11:00 - 12.15 #virupärane ettevõtlus: "Kus on Lääne-Virumaa ja kuhu me läheme" - Erkki Ehand, VIROL

12.15 - 12.30 Sirutuspaus / kohvipaus

12:30 - 14:00 Kelli Turmann - Ringmajanduse praktika eesti ettevõtetes ja selle mõju keskkonnale.

Elame ajastul, mil ettevõtete juhid on kehastunud justkui detektiivideks, kes leitud juhtnööride abil analüüsivad organisatsiooni tegevusest keskkonnale tekkivaid negatiivseid mõjukohti  ja proovivad oma ärimudeleid muuta kestvamaks. Sellel teekonnal jagab mitmeid juhtnööre meile juba tuttav ringmajanduse mudel. Seminaril teeme ülevaate kestliku arengu juhtimisest ning võtame fookusesse ringmajanduse rakendamise praktika eesti ettevõtete näitel. Arutame koos, milliseid ringmajanduse suuniseid saab täna realistlikult eesti ettevõtetes rakendada ja millist mõju võib see keskkonnale avaldada?

14:00 - 14:15 Sirutuspaus/ kohvipaus

14:15 - 15:00 Ivar Sikk - Bauroc kogemuslugu. Kuuleme inspireerivat lugu ettevõttest, kes on edukalt ringmajanduse põhimõtteid rakendanud.

15:00 - 15:30 AIRE klubi kogunemine Baurocis

 
 
Koolitaja:

Praktikust ettevõtluskoolitaja Kelli Turmann 

Kelli on ettevõtlust õpetanud üle 10 aasta ja ettevõtjana tegutsenud üle 15 a. Koostöös keskkonnaekspertidega on ta Eesti ettevõtetele koostanud mitmeid roheauditeid (ringdisain) ja kestliku arengu strateegiaid ning aruandeid (ESG). Saadud praktiliste kogemuste baasil loob ta seoseid kestliku arengu suuniste, väljapakutud mudelite ja päriselu vahel.  

Kelli: "Vahel on tunne, et olen kehastunud detektiiviks, kes leitud juhtnööride abil proovib leida seoseid kestlike arengu suuniste, väljapakutud mudelite ja päriselu vahel ning suure müsteeriumi lahendus ei ole lähedal".

 
 
Seminari eesmärk: Seminari eesmärk on tõsta ettevõtete teadlikkust ja võimekust ringmajanduse valdkonnas ning suunata neid rakendama ringmajanduse põhimõtteid oma tegevuses. Osalejatele tutvustatakse ringmajanduse kontseptsiooni, selle kasulikkust ning praktilisi rakendamise viise.
Sihtgrupp: Seminar on suunatud Lääne-Virumaa väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes soovivad saada uusi teadmisi ja oskusi ringmajanduse valdkonnas.
Tulemus: Teadlikkuse tõstmine, parimate praktikate jagamine
Jätkuvõimalused: Rohetoetus, tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus