Edgard Cooper

Edgard ja Cooperi lugu

Louis ja Koen said tuttavaks ülikoolis ja jäid headeks sõpradeks ka peale seda. Neil mõlemal oli koer Edgard ja Cooper. Nende ühine mure ja tihedane jututeema oli mitte täisväärtuslik koeratoit ja pakendid, mis maailma risustavad. Sellest said nad idee, hakata ise tootma tervislikku koeratoitu ning majandada jätkusuutlikult ka järelejäänud pakendeid. Sündis Edgard&Cooper! 

Nad töötasid spetsialistidega välja retsepti, mis sisaldab liha, puu-ja juurvilju ning ürte. Liha tuleb farmist, kus loomi on koheldud lugupidamisega. Päris puu-ja juurvilju, kus on säilinud mineraalid ja vitamiinid. Samuti on lisatud köögivilju, mis sisaldavad kompleksseid süsivesikuid, mida koertel on lihtne seedida. 

Nende koostisosad tulevad parimatelt tarnijatelt- võimalikult kohalik ja samade väärtustega. 

play nice with nature

 ZERO PAWPRINT  2025 PLAN 

Lisaks jätkusuutlikule pakendile muudavad nad planeedi nimel ka enamat. Tutvuge nende Zero Pawprint plaaniga, strateegia planeedile positiivse mõju avaldamiseks aastaks 2025  SIIN

Pakendid planeedile

 

Pakendid on tehtud taimedest mitte plastikust. Taimedest tulenevat ressurssi saab nimetada taastuvaks, kuna need kasvavad kiirelt tagasi. Veelgi enam, nad eemaldavad kasvades atmosfäärist süsinikdioksiidi. Need toidukotid on biolagunevad aga selleks vajavad need õigeid tingimusi! Mis kasu on biolagunevast kotist, kui neid õigesti ei käsitleta? 

Kottide valmistamiseks kasutavad kahte taimset materjali - paberit, mis on tehtud puudest ja bioplasti, mis on tehtud kartulitest. 

Nende paber pärineb ainult metsadest, mida hoolikalt hooldatakse ning ümberistutatakse.

Oma plasti valmistavad kartulist, madala intensiivsusega kultuurist, mis kasvab Euroopas ohtralt. Kohaliku tehase kasutamine vähendab ka nende toote jalajälge.

Kui pakend on õigesti komposteeritud siis kaob ta ära umbes 6 kuuga! 

Samuti on nende konservrikarbid ja märjatoidupakid tehtud metallist. Mis on ühtlasi maailma kõige taaskasutatum materjal. 

Võrreldes teiste materjalidega on metalli ringlussevõtt lihtne. Näiteks 75% kogu alumiiniumist, mida on kasutatud alates 1888. aastast, on tänapäevalgi kasutusel. Selle põhjuseks on asjaolu, et see ei lagune pärast iga kasutamist ja et te olete nii hea, selle õigesse prügikasti panemisel.


100% loop

Kuna mikroorganismid, mis söövad peaaegu kõike muud planeedil, ei suuda plastikut seedida, ei saa me seda jagada kasulikeks kõrvalproduktideks. Selle asemel laguneb plast tuhande aasta jooksul mikroplastiks - mis on üha enam seotud igasuguste keskkonna- ja inimeste terviseriskidega


Edgard and Cooper

Iga ostu pealt annetatakse 1% oma müügist Sri Lanka koerte hoolduskliinikule, andes hulkuvatele koertele teise võimaluse.

Oma lemmiku uue toidu leiad SIIT