Veebiseminar "Ringsed riigihanked - väljakutsed ja vajalikud meetmed"

Viimasel ajal on üha enam tõstatunud küsimus, et kuidas saab avalik sektor kaasa aidata süsinikuneutraalse ja ringse majandusmudeli poole liikumisel. Euroopa riikide sh ka Eesti kogemus kinnitab, et avaliku sektori keskkonnahoidlikud (sh ringhanked) mängivad olulist rolli uutele keskkonnahoidlikele toodetele ning teenustele esmase turu tekitamisel. Keskkonnahoidlike hangete ühe alaliigi ringhangete põhimõtete laiem rakendamine riigihangetel aitaks oluliselt edendada ringmajanduse põhimõtete rakendamist Eesti ettevõtetes, tuues seeläbi pikemas perspektiivis majanduslikku kasu riigile ja parandades elukeskkonna kvaliteeti.
Keskkonnahoidlike ja ringsete riigihangete edendamine ja laiem kasutamine eeldab aga strateegilist lähenemist. Eesmärgid ja arengusuunad tuleks kokku leppida nii riigi kui ka avaliku sektori organisatsioonide tasandil.
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus on koostöös Keskkonnaministeeriumiga osalemas rahvusvahelises projektis CircPro, mille eesmärgiks on edendada valitud Euroopa Liidu riikides avaliku sektori ringhangete suutlikkust (lisainfo: http://www.interregeurope.eu/circpro/). Nimetatud projekti raames oleme korraldamas seminari, et arutada keskkonnahoidlike riigihangetega seotud kitsaskohti ja väljakutseid ning kaardistada ära vajalikud edasised tegevused ja meetmed, mida oleks nii keskkonnahoidlike ja ringsete hangete edendamiseks vaja ellu viia. Seminari tulemused panustavad CircPro projekti raames keskkonnahoidlike ja ringsete riigihangete edendamise tegevuskava koostamisse.
Päevakava:
• Avasõnad/sissejuhatus – SEI Tallinn
• Mis on ringsed riigihanked? – Harri Moora, SEI Tallinn vanemekspert
• CircPro projekti tutvustus - eesmärk ja tegevused – Evelin Piirsalu, SEI Tallinn vanemekspert
• Keskkonnahoidlike/ringsete riigihangete edendamise vajalikud elemendid ja tegevused – Evelin Piirsalu, SEI Tallinn vanemekspert
• Arutelu – keskkonnahoidlike/ringsete riigihangete edendamise tegevuskavaks vajalike meetmete väljapakkumine (eesmärgid, toetusskeem, regulatiivsed meetmed, teadlikkuse suurendamise koolitused, juhendmaterjalid jne)
• Kokkuvõte ja edasised sammud
Lisainfo: evelin.piirsalu@sei.org

Registreerimisvorm: https://forms.gle/d32wG9Zn4Mp8SFbh9
Palume end registreerida hiljemalt 23. novembriks. Link veebiseminari keskkonnale saadetakse registreerunute e-mailile hiljemalt päev enne seminari.
Veebipõhine seminar viiakse läbi eesti keeles ja on tasuta. Seminar kestab 2h.