Woola

Plastikust mullikile on iiii-gal pool

Aga plastik, nagu me kõik teame, on koormaks nii meie planeedile kui ka meie tervisele. Mullikile on valmistatud polüetüleenist, mille lagunemiseks prügimäel – halvemal juhul looduses – kulub üle 500 aasta.

Lahendus peitub unarusse jäetud ressursis

Kasutame ära materjali, mis vastasel juhul ära visatakse – lambavilla – ning toodame sellest mullikilele keskkonnasõbraliku alternatiivi.

Ligikaudu 90% Eestis toodetavast lambavillast jääb kasutamata. See on umbes 153 tonni villa aastas, mis lõpetab kas prügimäel või maa all.

 Vägevast materjalist vägev pakend

Villa nimetatakse looduslikult kõrgtehnoloogiliseks kiuks. See on elastne, niiskustimav, tulekindel, temperatuuri isoleeriv ja komposteeruv, mis teeb villast ideaalse materjali õrnade esemete turvaliselt pakendamiseks.

 

KERGE

 

KAITSEV

 

KOMPOSTEERUV

 Mida pakendiga kasutamise järgselt peale hakata?

Kasuta pakendit uuesti paki saatmisel või anna villale uus elu mõne käsitööprojekti näol. Kui soovid pakendi ära visata, siis eemalda sellelt kõik sildid ja kinnitusriba ning pane paberümbrik paberjäätmete hulka. Villaümbrik on tööstuslikult komposteeritav, mis pole Eesti jäätmesüsteemis veel võimaldatud ning seetõttu tuleb see visata segaolmejäätmete hulka. Küll aga saad alates 2021 kevadest villaümbriku meile tagastada, et seda uute ümbrike tootmiseks kasutada saaksime. Kirjutame sellest peagi enda sotsiaalmeedia kanalites.

Mullivill