Ringmajanduse konverents 2018 "Kulud Tuludeks"

„Ringmajanduse konverentsi – kulud tuludeks“ eesmärk on eelkõige tööstusettevõtete (mäe- ja töötlev tööstus) juhtivtöötajatele tutvustada ringmajanduse põhimõtteid, eesmärke ja toetavaid tegevusi. Sealhulgas näidata ettevõtjatele, miks tasub liikuda ringmajanduse ärimudelite praktiseerimise suunas.
Ringmajandus ei ole lihtsalt tee jätkusuutlikuma tootmise ja tuleviku suunas, vaid ringmajanduse põhimõtted aitavad ka ettevõtjatel leida uusi võimalusi oma tootmise kaasajastamiseks ning tõhustamiseks.

Ringmajandus see on innovatsioon!

Konverentsi külastajad saavad teada, kuidas erinevad ringmajandusel baseeruvad meetodid aitavad viia tootmist uuele tasemele, muuta oma tooted kauakestvaks ja kuluefektiivseks ning läbi selle kõige lisaks saavutada konkurentsieelis.
Konverentsi eesmärk on ka kokku viia erinevad osapooled – see on ettevõtjad, eksperdid, rahastajad. Läbi kohapeal loodud nõustamiskeskuste ja ümarlaudade on võimalik saada üks ühele personaalset nõu just Teile küsimusi tekitavates valdkondades. Samuti on ümarlaudadel võimalik kaasa rääkida ja arvamust avaldada eri teemade kitsaskohtade üle laiemalt.

Konverentsil astuvad üles oma ala eksperdid nii Eestist kui ka Euroopast.
Konverents on eesti keeles, väliskülaliste ettekanded on inglise keeles, ilma tõlketa.

Konverentsil saate:

 • kuulata praktilistest tootmist efektiivistavatest lahendustest nii Eestis kui Euroopas;
 • tutvuda erinevate rahastusplatvormidega ja küsida personaalset nõu vastavatelt ekspertidelt;
 • süvendada teadmisi ja julgust rakendama ringmajanduse põhimõtteid ning tööriistasid;
 • arutada ringmajanduse rolli üle innovatsioonis ja konkurentsieelise saavutamises;
 • soodustada ringmajanduse võrgustiku teket.

  Tulge kohale, kui olete:
 • tegevjuht, finantsjuht, kvaliteedijuht, keskkonnajuht, tootmistehnoloog, (toote)disainer;
 • ettevõtja, kes on huvitatud uudsetest tootmise tõhustamise võimalustest;
 • ettevõtja, kes soovib rohkem teada erinevate finantseerimise võimaluste kohta;
 • ettevõtja, kes soovib lineaarmajanduse ärimudelilt üle liikuda ringmajanduse ärimudelile;
 • ringmajanduse huviline.

 

Tere tulemast!

Austatud ettevõtjad!

Pikka aega on keskkonnasõbralikkus tähendanud ettevõtetele üksnes tüütuid kohustusi ja täiendavaid kulutusi, mis vähendavad konkurentsivõimet ja kärbivad suure vaevaga teenitud kasumit. Kuna keskkonnakaitse nõuded üha kasvavad, siis ei paista tööstusele selle järjest aheneva tunneli lõpust ühtki valguskiirt. Kulud keskkonnakaitsele muudkui suurenevad, kui me ei asenda 19. sajandist pärit majandusmudelit „Tooda-tarbi-viska ära!“ ringmajandusega, kus rõhk on tooraine ning materjalide taas- ja korduvkasutusel.

Uus majandusmudel tähendab seda, et keskkonnasõbralikkus võib ettevõtte jaoks olla mitte enam ainult kulu, vaid hoopis suur tulu. Ringmajanduses saab prügist tooraine ja toorainest ei pruugi kunagi saada prügi, sest juba uusi tooteid luues nähakse ette see, kuidas neid hiljem taas toorainena kasutada.
Kuidas seda kõike teha? Kuidas muuta üha karmimad keskkonnanõuded kulust kasumiks? Millised on teiste riikide ja ettevõtete kogemused?

Me vajame eluks mitte ainult värsket õhku, vaid värskeid mõtteid. Seepärast kutsun teid kõiki Kultuurikatlasse konverentsile „Ringmajandus - kulud tuludeks!“, kus esinevad ringmajanduse parimad asjatundjad. Tulge, vaatame koos tulevikku!Keskkonnaminister
Siim Kiisler

Photo of Mr Siim Kiisler