Sumena

Sumena - toidujäätmete hulka vähendav pood.

Sumena sai loodud aastal 2021. Oma teenuste kaudu vähendavad toidujäätmete hulka Eestis ja samal ajal pakuvad oma klientidele laias valikus taskukohaseid toidu-ja tarnekaupu. (Veebi)poe valik koosneb peamiselt hävimisohus toidukaupadest, mida ostetakse Eesti tootjatelt, maaletoojatelt ja hulgimüüjatelt.

 


"Üheskoos parema maailma poole!" - Joosep Kaljula, tegevjuht


sd

Sumena kaubavalikust leiab tooteid, mille "parim enne" on lähenemas või juba möödunud ning tooteid, mille minimaalse säilivusaja lõpp ei lähene veel pikka aega. Tähtis on teada, et toatemperatuuril säilivatel toodetel on "parim enne" lihtsalt tootjapoolne soovitus.


"Täidan oma ostukorvi tänu Sumenale poole hinnaga" - René Oruman, it-juht


Toit on täiesti söödav ja tavaliselt ka maitseomadustelt sama hea pikalt peale "parim enne" tähtaega. Paljud ajavad "parim enne" segamini "kõlblik kuni" tähtajaga. Loodame, et üha enam tarbijaid mõistavad märgiste erinevusi, et vähendada toiduraiskamist.

kolm

"Kui mujal hinnad tõusevad, siis Sumenas langevad." - Oliver Sebastian Lamp, operatiivjuht


Ühiskond, kus toidukaubad ei lähe kaotsi!

Parim enne: on tootja soovitus ja annab mõista, kui kaua säilib toode täpselt sama maitse ja kvaliteediga kui valmistamise ajal. Enamasti säilib aga toote kvaliteet aastaid pärast tähtaja lõppu. Kõlblik kuni: nagu nimigi ütleb, on see kuupäev, mil toode on hiljemalt tootja poolt kasutamiseks ette nähtud ning seda ei tohi pärast märgitud kuupäeva enam müüa ega süüa. Märgistust kasutatakse kiiresti riknevatel toiduainetel näiteks piima- ja lihatoodetel. Sumena ei müü "kõlblik kuni" tooteid.