AS Wendre

AS Wendre on Pärnumaal asutatud ettevõtte, millest tänaseks on kasvanud Euroopa üks kõige suurem vooditekstiili tootja.

Ettevõtte visioon on olla tunnustatud ja austatud Euroopa vooditekstiili tarnija. Missiooniks on väärtuse loomine, pakkudes oma klassi parimaid tooteid ja magamislahendusi.

Ajalugu

1935. aastal asutas linakasvatajate ühistu Vändra alevikus tehase, kus hakati tootma niiti, mida suure kasumiga Saksmaale ja Suurbritanniasse müüdi. 1985. aastaks oli tehases tööl üle 500 inimese ning 1993. aastal hakati tootma lisaks niidile patju ja tekke. Ettevõtte nimeks sai Wendre. 1996. aastal ostis Peeter Hunt endale Wendre aktsiad ning lõi ettevõtte kaubateed Euroopasse. Sellest ajast on ettevõtte aina suuremaks kasvanud.

Wendre tootmine

Tänasel päeval

Tänaseks on Wendre üks Euroopa suurim vooditekstiili tootja. Ettevõtte tootmisüksused asuvad Eestis ja Poolas ning aastas toodetakse 18 millionit tekki ja patja ning 600 000 voodit ja madratsit. Wendre müügikontorid asuvad 5 riigis - Eestis, Rootsis, Soomes, Saksamaal ja Poolas. Klientideks on valdkonna juhtivad mööbli- ja kodutekstiili jaemüüjad. Lisaks on ettevõttel 3 edukat enda brändi - Geska, Wendre ja Familion.

Wendre tootmine

Jätkusuutlikkus

Ettevõtte on teadvustanud, et nende tootmine võib põhjustada keskkonnaprobleeme. Tänu kõige uuematele tehnoloogiatele taaskasutavad nad ligi 95% tootmisjääkidestTulevikus soovitakse tootmisjääke kasutada 100%. 

Kiujääke kasutatakse ära tootmises ja kangajääke purustatuna patjade täitematerjalina. Ülejäänud tekstiilijääk suunatakse jäätmetesse, kuid suur osa saadetakse ümbertöötlemiseks ka Toom Tekstiilile. 

Materjalidena kasutatakse ümbertöödeldud plastist saadud kiude, tootmisjääke või puidumassi. Näiteks taaskasutab Wendre igal aastal 121 miljonit PET pudelit.

Wendre tootmine

Rohkem informatsioon leiab Wendre kodulehelt.