Stella Soomlais

Stella Soomlais loob tooteid ringluspõhimõttel, et hiljem saaks detaile lihtsalt vahetada ning kasutatud toote materjali uuteks aksessuaarideks disainida. Just seepärast on Stella Soomlaisi kandekotid kokkukruvitavad, neilt ei leia pealeõmmeldud taskuid ega dekoreerivaid elemente – kõik see pühitseb eesmärki hiljem materjali maksimaalselt uuele elule aidata.

Teadlik ja kestlik materjalikasutus

Oleme uhked oma kottide üle ja tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Seetõttu teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Tavatootmises on materjalikadu jäägina keskmiselt 20-25%, meil aga ainult 2-4%. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väikesed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.

Round 2

Kottide disain lähtub Stella Soomlaisi poolt välja töötatud Round 2 põhimõttest. Lõiked on kavandatud selliselt, et lõikusjoonte sisse on võimalik paigutada väiksemate toodete lõiked. Seega, kui su kott määrdub ja seda pole võimalik enam puhastada või kui oled lihtsalt oma kotist tüdinud, tagasta see meile ja anname sellele uue elu Round 2 toodete näol. Selleks, et sinul oleks mõnusam meile oma kasutatud asju tagastada (loomulikult alles peale pikka ja rohket kasutust), siis pakume kõigi tagastatud toodete eest 10% soodustust uue toote soetamiseks. Hästi hoitud kottide eest aga sõltuvalt seisukorrast lausa kuni 30%.