Kas keskkonnasõbralik kultuurikorraldus on ikka võimalik? Tartu 2024 live!

2. juunil kell 14.00 arutlevad kultuurikorraldajad ja keskkonnaeksperdid keskkonnasõbraliku kultuurikorralduse võimalikkuse üle Eestis täna ja tulevikus. Lisaks esilinastub humoorikas õppevideo, kus tuntud Eesti näitlejad kehastuvad kultuurikorraldajateks ja proovivad omal käel kestlikku sündmust korraldada.

🌎🌍🌏
Otseülekanne on ühtlasi ka Tartu 2024 keskkonnategevuste strateegia ja keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendi laiemale avalikkusele tutvustamine. Viimase järgi tegutseb praktiseerib Tartu linn juba sellel suvel.

🌎🌍🌏
Euroopa kultuuripealinna keskkonnategevuste strateegia loodi koos sihtasutuse Tartu 2024, Tartu linna, kestlike sündmuste korraldamist nõustava ettevõtte Acento ja eri valdkondade kultuuriürituste korraldajate koostöös. Strateegia eesmärk on asetada kultuuripealinna keskkonnaalased tegevused maailma ja Euroopa konteksti ning välja selgitada olulisemad keskkonnaalased kultuurivaldkonna tegevussuunad Eestis, Lõuna-Eestis ja Tartus. Strateegiat toetab keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend, mida järgivad edaspidi kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused.

🌎🌍🌏
Sündmus kantakse üle Facebookis sündmuse lehel kui ka Tartu 2024 üldlehel. Lisaks on võimalik jälgida hoogsat arutelu GEENIUSE portaali kaudu.