Aasta parima Rohelise Kontori tunnustuse pälvis LHV Pank

Roheline Kontor 2020 auhinna sai LHV Panga Tallinna kontor. Auhinnaga tunnustatakse keskkonnaalase tegevuse arendamist ja järjepidevat rakendamist töökeskkonnas.

Žürii leidis otsust tehes, et LHV tugevuseks on nende võimekus Rohelise Kontori põhimõtteid väga innovatiivselt integreerida kogu oma organisatsiooni keskkonnategevusse. Uudse lähenemisega on LHV heaks eeskujuks kõikidele teistele suurematele Eesti ettevõtetele.  “Vaatamata erakordsele aastale toimetas meie Rohelise Kontori töörühm aastaringselt, et muuta meie pea poole tuhande töötajaga pangahoone tõeliselt keskkonnahoidlikumaks ja tervislikumaks. Suur tänu ka kõikidele teistele töötajatele, kes uuendused hästi omaks on võtnud,“ lausus LHV Rohelise Kontori koordinaator Age Leedo. „Sümboolsete panustajatena ei saa ära unustada ka meie katusel elavaid mesilasi, kes tulemuslike töötajatena meie köökidesse üle 200 kg mett kogusid,“ lisas Leedo. Sel aastal anti esimest korda välja ka Rohelise Kontori eriauhind “Aasta Üllataja”, mille pälvis Tallinna Lastekodu. Nemad jäid silma just oma innukate ideede ning pealehakkamisega kaasates ja motiveerides Rohelise Kontori tegevustesse kogu kollektiivi. Tallinna Lastekodu on hea näide sellest et ka väiksemad organisatsioonid suudavad luua tõeliselt keskkonnahoidliku elu- ja töökeskkonna, mis aitab keskkonnahoiu põhimõtteid levitada oluliselt laiemalt kui üks väike kontor.

„On hea meel tõdeda, et Rohelise Kontori süsteemi rakendamine on muutunud üha populaarsemaks,“ kommenteeris Eesti Keskkonnajuhtise Assotsiatsiooni juhatuse esimees Jana Kelus. „Paljud ettevõtted ja organisatsioonid on hoomanud, et Rohelise Kontori süsteem annab selge ja lihtsa raamistiku, et teha esimene samm rohepöörde suunas. Nii on tänaseks Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon väljastanud ligikaudu 40 Rohelise Kontori tunnistust,“ lisas Kelus.

Rohelise Kontori põhimõtted on rakendanud näiteks Eesti Energia oma peakontoris, AS Eesti Raudtee kontor, Tallinnas asuv ministeeriumide ühishoone, aga ka Tallinna Linnakantselei, Linnavolikogu ja linnametid ning paljud teised era- ja avaliku sektori organisatsioonid.

Euroopa Rohelise Kontori tunnistustega  pärjatakse ettevõtteid ja organisatsioone, kes paistavad silma keskkonnateadlike ja tervislike lahendustega oma töökeskkonnas. Eestis annab aasta parima Rohelise Kontori tunnustust välja alates 2013. aastast  Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA).

Lisainformatsiooni Rohelise Kontori süsteemist leiab www.ekja.ee/et/roheline-kontor/.