Slow

Slow - teadlikku elustiili suunas.

Slow on 2016. aastal asutatud elustiili pood, mis ühendab erinevad brändid, kelle tooted on jätkusuutlikud ning toodetud eetiliselt. Märksõnadeks on minimalism, põhjamaine stiilipuhtus, orgaanilised ja uudsed materjalid, zero waste, recycling, upcycling, veganlus ning teadlikkus.

Slow´st leiab nii meeste kui naiste rõivaid ning brändide seas on nii suuri kui ka alustavaid tegijaid. Lisaks rõivastele on müügis looduskosmeetika, veepudelid, korduvkasutatavad ostukotid ning teematilised raamatud ja ajakirjad. Valikus on nii Eesti kui ka välismaised brändid. Kokku on kaubamärke 28 ja lähemalt on võimalik vaadata neid siit

Slow valib enda poodi tooteid, mille mõju inimesele ja keskkonnale saab mõõta. Kaubamärgid, kelle tooteid müüakse, on valmistanud oma rõivad orgaanilistest materjalidest ning tootmiseks pole kasutatud pestitsiite, kemikaale ega lapstööjõudu. Kõik töötajad saavad õiglast palka ning töötavad ohututes tingimustes. Rõivaste valikul üritatakse arvesse võtta, et need oleks valmistatud 100% ühest kiust. Enamus müügil olevatest riietest omavad ka Fairtrade märki.

Lisaks kaupade müümisele, jagab Slow olulist infot oma toodete ja jätkusuutliku eluviisi põhimõtete kohta. Kodulehele on toodud välja erinevate sertifikaatide ja materjalide kirjeldused, mis aitavad inimestel aru saada, mida üks või teine tähendab. Samuti on lisatud infot pesemisjuhiste kohta, mida on võimalik vaadata, kui mingisugusel põhjusel on rõivastelt hooldusjuhiste silt ära lõigatud. Blogi abil soovitakse inimesi suunata tegema rohkem jätkusuutlikuid valikuid eri valdkondades.

Slow´il on olemas e-pood ja esinduspood, mis asub Tartus, Aparaaditehases. E-poest on võimalik teha ka ühistellimusi, mille kohta on võimalik leida infot siit.

Slow pood Tartus, Aparaaditehases

Rohkem infot Slow kohta leiab nende kodulehelt.