Ühendus Humana Estonia ning Humana Sorteerimiskeskus OÜ

Humana Estonia on loodud 2000. aastal Soome ja Leedu sõsarorganisatsioonide poolt. Meie eesmärk on koguda vahendeid ülemaailmsete arengukoostööprojektide rahastamiseks kasutatud asjade kaubanduse läbi. Alates 2007. aastast tegeleb jaemüügi ja sorteerimisega Humana Sorteerimiskeskus OÜ ning MTÜ Humana Estonia tegeleb teadlikkuse tõstmise projektidega.
Humana põhitegevusteks on rõivaste kogumine, sorteerimine ning jaemüük Humana kauplustes, et tagada riietele pikem eluiga.

  • Välikogumisvõrgustik Tallinnas ja Harjumaal, Tartus, Rakveres, Viljandis, Põlvas, Saare- ja Muhumaal ning Järvamaal
  • Sorteerimiskeskus asub Tänassilma tehnopargis ning nädalas sorteeritakse keskuses kuni 100 tonni riideid.
  • Humana kauplusteketti kuulub 23 kauplust 11 Eesti linnas.

 

Humana toetab rõivamüügist saadud tuluga hariduse, tervishoiu ja kogukonnaga seotud arenguprojekte Angolas, Mosambiigis, Sambias ja Malawis läbi Humana People to People rahvusvahelise võrgustiku. 30 mittetulundusühingut koondav võrgustik tegeleb rahvusvahelise solidaarsuse, koostöö ja arenguga, et lahendada maailma suurimaid humanitaar-, sotsiaal- ja keskkonnaväljakutseid.

 

Kauplused

Kokku on Humana kaupluseketis 23 poodi 11 Eesti linnas. Kauplused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Haapsalus, Kuressaares, Viljandis, Valgas ja Võrus.

Humana pood Port Artur keskuses

 

Konteinervõrgustik

Humana ja kohalike omavalitsuste koostöös on välja arendatud kogumisvõrgustik, mille kaudu saab igaüks seismajäänud riided ja jalanõud uuele eluringile suunata. Üle Eesti asuvad riidekonteinerid, kuhu on võimalik viia terveid ja puhtaid riideid, jalanõusid, mänguasju ja tekstiili. Et riided ei määrduks, peaks need konteinerisse panema kinnises kotis. Konteinerisse ei tohi panna määrdunuid, katkiseid, niiskeid, kasutuskõlbmatuid ning tugeva lõhnaga esemeid, tehnikat, raamatuid, nõusid, mänguasju ja muud olmeprügi. 

Konteineritesse toodud riided, mis on vastava kvaliteediga ja sobivad veel kandmiseks suunatakse müüki Humana poodiesse ning annetatakse partnerorganisatsioonidele Aafrika riikides. Riided, mis enam kandmiskõlblikud ei ole, suunatakse ümbertöötlemisse, enamasti Pakistani.

Kus konteinerid asuvad?

Harjumaal, Tartus, Kurressaares, Orissaares, Muhul, Põlvas, Järva-Jaanis, Paides, Türil, Viljandis ja Rakveres.

 

Rohkem informatsiooni Humana kohta leiad nende kodulehelt.

Humana konteinerid

 

Rohkem informatsiooni Humana Estonia OÜ kohta leiad nende kodulehelt.