Anu Rieberg on Eesti disainer, kellele on oluline looduse väärtustamine, tarneahela läbipaistvus ja eetilisus. Brändi tootmisprotsess on üles ehitatud zero-waste põhimõttel, mis tähendab, et protsessi käigus ei teki jääke.
Bepco on rahvusvaheline ettevõte, mis tegeleb korduskasutatavate veopakendite arenduse, rendi, pesu ja jälgimissüsteemi haldamisega.
Eesti Pandipakend on 15 tegutsemise aasta jooksul kokku kogunud ja taaskasutusse suunatud üle 4,2 milj
Gelatex toodab nahasarnast tekstiili.
Keskkonnateadlikkuse tõstmiseks algatas Reval Ladies Tenniseklubi koostöös Eesti Tennise Liidu ja Rohetiigriga 2021. aasta kevadel kampaania "Pall pole prügi!", mille eesmärgiks on teavitada eelkõige tennisemängijaid, aga ka avalikkust, tennisepallide keskkonnakahjulikkusest ja leida parimaid mooduseid nende eluea pikendamiseks ning taaskasutamiseks.
Karin Rask on Eesti tuntud näitleja Karin Raski omanimeline bränd, mis on loodud 2020. aastal.
Minevikust saab tihtipeale loodust säästvaid nippe üle võtta ning neile anda modernsema kuju mugavamaks kasutamiseks.
Prügi sorteerimine suurüritustel on juba eilne päev, selle asemel on palju kasulikum prügi teket vähendada. Üks hea lahendus on rendinõud, et vähendada ühekordsete nõude teket.
Menstruaalanumat saab õige hoolduse korral kasutada isegi kuni 10 aastat. See võimaldab suurt ressursside kokkuhoidu ja sellest tulenevat jäätmetekke vähenemist ning seeläbi ka rahalist kokkuhoidu.
Neular on taaskasutatud plastikust ehitusmaterjalide tootja. Nende tootevalikus on terrassilauad, välimööbel, aialipid, lille-, liiva- ja kasvatuskastid ning müratõkked maanteede äärde.
Paragon Sleep on välja arendanud tekstiilijäätmete töötlemise ja taaskasutamise süsteemi. Ettevõte toodab kodutekstiili, madratseid ja mittekootud materjale.
Paranduskelder on Tartu Aparaaditehase keldrikorrusele loodav avatud töökoda, mis korraldab parandamisele ja taaskasutamisele suunatud koolitusi ning töötube, organiseerib tööriistava
Tule ja tutvu värskelt valminud uue ringdisaini valdkonda tutvustava veebilehega. Siin saab testida oma ettevõtte jätkusuutlikkuse võimekust, mis koondab endas nii ringdisainiga seotud infot, valdkonna värskeimaid uudiseid ning inspireerivad näited.
Eesti ja ka kogu maailm seisab silmitsi üha intensiivsemast tootmisest ja suurenevast tarbimisest tulenevate tõsiste keskkonnaprobleemidega.
Sõbralt Sõbrale on sotsiaalne ettevõtte, kes lisaks taaskasutuskaupade müümisele toetab abivajavaid perekondi ja lapsi. Abivajajate abistamisse saab panustada igaüks, kuna kauplused võtavad vastu klientide esemeid, mille müügitulu läheb heategevusse.
Solve et Coagula on sotsiaalne ettevõte, mis pakub tööd puuduva ja vähenenud töövõimega inimestele. Peamiseks tegevuseks on puidu väärindamine ringmajanduse põhimõtetele tuginedes.
Stella Soomlais loob tooteid ringluspõhimõttel, et hiljem saaks detaile lihtsalt vahetada ning kasutatud toote materjali uuteks aksessuaarideks disainida. Just seepärast on Stella Soomlaisi kandeko
TUUBi kangad ja aksessuaarid toodetakse eetiliselt Euroopas ja rõivad õmmeldakse Eestis.
UPMADE’i tarkvara aitab riideid toota nii, et midagi ei lähe raisku. Eesmärk on vähendada globaalse tekstiili- ja moetööstuse keskkonnamõju tootmisjääkide ärakasutamise kaudu.
MTÜ Uuskasutuskeskus on 2004 aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas ja kahe eraisiku, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare poolt ellu kutsutud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mi
Kasutame ära materjali, mis vastasel juhul ära visatakse – lambavilla – ning toodame sellest mullikilele keskkonnasõbraliku alternatiivi.
Enamik Lindströmi tekstiilitoodetest saab oma elutsükli lõppedes uue elu – õlilappidest õlimatid, õlimattidest imamispoomid, hotellitekstiilidest puhastuslapid jne.