Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil võistleb kümme Eesti ettevõtet

Eesti esitas üleeuroopalisele keskkonnakonkursile kümme ettevõtet, kes võistlevad viies erinevas kategoorias. 

"Meie ettevõtted on üha enam orienteeritud lisaks kasumi teenimisele ka keskkonnasõbralikumale majandamisele. Sellised lahendused nõuavad teadmisi ja taipu, mida oleks patt pelgalt Eestis näidata. Konkurss annab kahtlemata võimaluse enda tegemisi võõrsil tutvustada ning sealt saadud kontaktide abil oma tegevust laiendada ja tõhustada," ütles keskkonnaminister Rene Kokk. Minister lisas, et kõik esitatud ettevõtted on kandideerinud ka meie kohalikul keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil ning on igati konkurentsivõimelised.

Eestist on võistlustules keskkonnajuhtimise valdkonnas Estanc AS, toote või teenuse valdkonnas Roofit Solar Energy OÜUpSteam OÜLindström OÜ ja Eesti Pandipakend OÜ, protsessi valdkonnas Estonian Cell AS ja Ensto Ensek AS, äri ja rahvusvahelise koostöö edendamise valdkonnas AusDesign OÜ ja Reverse Resources. Äri ja elurikkuse edendamise valdkonnas kandideerib auhinnale Tammejuure Mahetalu.

Euroopa keskkonnakonkurssi on korraldatud alates 1987. aastast ning too toimub iga kahe aasta tagant.  Konkursiga tunnustatakse neid ettevõtteid Euroopas, kes muudavad keskkonnaprobleemid majanduslikeks võimalusteks ning kelle jaoks on keskkonna heaoluga arvestamine ainus võimalus jätkusuutlikuks ärimudeliks. 

Euroopa parimad keskkonnasõbralikud ettevõtted kuulutatakse välja selle aasta lõpus. 

Jälgi Euroopa keskkonnakonkursi toimumist SIIT