Taaskasutuse teemaline õpilaskonkurss "Make It New"

Aasta alguses välja kuulutatud taaskasutuse teemalisele õpilaskonkursile "Make It New" registreerus 64 meeskonda 20st Pärnumaa koolist, kus ligikaudu 230 õpilast hakkab 30 õpetaja toetusel uusi tooteid looma.

Konkurss on suunatud Pärnumaa koolide 1.-12. klasside õpilastele ning selle eesmärgiks on ringmajanduse põhimõtteid järgides leida ettevõtete tootmisjääkidele uus kasutus. Paljud meeskonnad on tootmisjäägid kätte saanud ning mõlgutavad mõtteid, milliseid tooteid neist teha. Tooteid välja mõeldes pööratakse tähelepanu toodete praktilisele väärtusele ja kasutatavusele, mis aitaks tootmisjääkide pakkujatel leida viise, kuidas edaspidi oma jääke jätkusuutlikumalt taaskasutada. 

Konkursil on õpilasi osalemas erinevates vanuseastmetes, kõige aktiivsemad on 4.-6. klasside noored. Enim meeskondi on välja pannud õpetaja Americo Kaevandi eestvedamisel Pärnu Ülejõe Põhikool. Konkurss kulmineerub 15. aprillil 2020, kus meeskonnad astuvad oma toodete tutvustamiseks žürii ette.

Konkursi eestvedajateks ja korraldajateks on kolme Pärnumaa Ettevõtliku kooli õpilased ja õpetajad, käsitöö- ja tööõpetuse aineühenduste juhid, Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnu Linnvalitsus.

Sarnane konkurss toimus Pärnumaal ka 4 aastat tagasi, kuid siis kasutati tootmisjääkide asemel kodus leiduvaid materjale. Konkursist võttis tookord osa üle 100 õpilase 24st meeskonnast.

Loe lähemalt.

Lisainfo:
Viivika Vilja
Noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuht
SA Pärnumaa Arenduskeskus
Telefon 502 9214
E-post viivika@parnumaa.ee