Tilk!

tilk! on Eesti looduskosmeetikabränd, mis pakub keskkonnasõbralikke näo-, ja kehahooldustooteid, puhastustooteid, näokreemenäomasketahkeid šampoone ja palju muud põnevat. 

tilk! bränd on pühendunud jätkusuutlikkusele ja välja töötanud oma ringmajandussüsteemi ReuseMe. Töötatakse igapäevaselt selle nimel, et hoida ressursse ringlemas viisil, mis on kasulik nii keskkonnale kui ka klientidele. tilk! tooted valmivad väikeste partiidena. Sellega hoitakse ära ületootmine, vähendatakse jäätmeid ja tagatakse, et tooted oleksid alati kõrgeima kvaliteediga ning värsked. Toodete retseptid on ise välja arendatud tagamaks, et need on tõhusad ning jamavabad. Valitud on parimad koostisosad Eestist ning mujalt maailmast.

.

 

REUSE ME ringmajandusprogrammi peamiseks eesmärgiks on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele. Selleks otsitakse üheskoos enda heade koostööpartnerite ja edasimüüjatega innovaatilisi lahendusi pakendite taaskasutamiseks.

Programmi käigus kogutakse tarbijatelt tagasi kasutuses olnud kosmeetikatoodete pakendid, mis seejärel uuesti ringlusesse suunatakse. REUSE ME programmi raames tagasikorjatud pakendid läbivad hoolika desinfitseerimisprotsessi ning kontrolli, et pakend oleks uuesti ringluse saatmiseks sobiv. Kontrolli ja puhastamise järel täidetakse pakend taas uue ja värske tootega, et tagada selle parimad omadused ning säilimine. Tänu uuesti ringlusesse saadetud topsi kasutamisele jääb 1 täisväärtuslik tops ära viskamata ning samuti ära keskkonda kurnav uute topside tootmisprotsess. Nii saadakse korraga vähendada nii tekkiva prügi hulka kui tootmisega kaasnevat energiahulka.

REUSE ME teiseks eesmärgiks on vähendada tarbitavate pakendite hulka ning seetõttu on e-poes olemas võimalus tellida kõiki tooteid ilma välise pakendita. Välispakendita tellimise võimalus vähendab pakendi kogunemise hulka, mis tarbijale toote kasutamise ajaks lisaväärtust ei paku ning suunab inimesi juba toote soetamise hetkest keskkonnahoiule mõtlema. Iga tellimata jäetud välispakend on oluline samm enda ökoloogilise jalajälje vähendamise ning teadliku tarbimise suunas.

Upcycle Me programmi esimese tootena on loodud kehakoorija, milles on kasutatud Eestis röstitud ja jahvatatud KOKOMO kohvipuru. See kohvipuru on osaliselt kaotanud oma väärtuse joogi valmistamise eesmärgil, kuid saab endale uue täisväärtusliku rolli looduslikus ja bioaktiivsete ainete rikkas kehakoorijas. 

 • icon
  Kasutatud tilk! pakendeid võite viia tilk! partnerite juurde:

  Tallinna Kaubamaja

  Levi store (Solaris)

  Astri Keskus infopunkt Narvas

  Fama Keskus infopunkt Narvas

  Lõunakeskuse infopunkt Tartus

  TradeHouse Peterburi tee 47c

  Tradehouse Tartu Kvartali keskus

  Tradehouse Nautika keskus

  IlmaPood Soo 42

  Tradehouse Pärnu PortArtur

  Ehtne Pood (Saaremaa)