Anu Rieberg

Anu Rieberg -  zero-waste põhimõttel tegutsev disainer

Anu Rieberg on Eesti disainer, kellele on oluline looduse väärtustamine, tarneahela läbipaistvus ja eetilisus. Brändi tootmisprotsess on üles ehitatud zero-waste põhimõttel, mis tähendab, et protsessi käigus ei teki jääke.


"Meie disainipraktikat saab kirjeldada nelja kontseptsiooni kaudu : naturaalsed kangad, zero-waste disainipraktika, mugavus ja ajatus." - Anu Rieberg.


Kuidas hoitakse jäägid minimaalsena?

Et hoida jääke minimaalsena, kasutatakse juurdelõikuse - ja niidijääke uute toodete disainimisel või olemasolevale tootele näiteks lisadetailide valmistamiseks. Tootesildid on valmistatud Labora trükikoja poolt, biolagunevast seemnepaberist, mistõttu on neid võimalik komposteerida. Pakenditeks on kasutatud rõivaste kangajääkidest tehtud kotte, mida kliendid saavad hiljem igapäevaselt kasutada.

Anu Riebergi hooldussildid on valmistatud seemnepaberist

Anu Riebergi disaini võlu?

Lisaks zero-waste põhimõttele iseloomustavad Anu Riebergi disaini veel mitmed märksõnad: klassikalised lõiked, ainulaadsus, unisex tooted, mugavus ning lisa ruum naha ja toote vahel, mis laseb kangal võtta loomulikku vormi. Samuti lisadetailid, mille abil on võimalik kandjal rõivaeset sättida vastavalt sündmusele.

Anu Riebergi Bird Coat

"Naturaalsed kangad võivad olla küll kallimad, kuid me tahame panustada keskkonnateadlikku tarbimiskultuuri." - Anu Rieberg


Anu Rieberg kasutab tootmiseks linast kangast

Naturaalsete kangaste valik täidab Anu Riebergi brändi jaoks olulist rolli. Loodusliku kanga tootmise, disainimise, kandmise ja taaskasutamise protsess on osa loodussõbralikust eluringist. Hetkel kasutatakse tootmiseks linast kangast, mida ostetakse Eesti kohalikult müüjalt Tekser´ilt. 

Lisaks tellitakse tehastelt kangajääke. Jääkide kasutamine aitab kaasa ökoloogilise jalajälje vähendamisel, kuid saadud kangad on kõik ka omanäolised. Viimast neist pole disaineri sõnul eriliselt ühiskonnas välja toodud. Lina on eriline kangas ning jääkide kasutamine toob selle eriti hästi esile - selliselt saavutataksegi iga toote ainulaadsus.

Lisainformatsiooni Anu Riebergi brändi ja disainide kohta leiab tema kodulehelt.