Eesti Pandipakend OÜ

Eesti Pandipakend on 15 tegutsemise aasta jooksul kokku kogunud ja taaskasutusse suunatud üle 4,2 miljardi pandiga joogipakendi. Toetamaks organisatsiooni visiooni, olla üks maailma innovaatilisematest ja efektiivsematest taaskasutusorganisatsioonidest, tõime teadaolevalt maailmas esimese pandisüsteemi katusorganisatsioonina 2019. aasta kevadel turule uudisteenuse korduskasutatavate panditopside näol. 2020. aasta uuendusena pakume täiendavalt ka korduskasutatavate panditaldrikute ja -kausside lahendust.

Teenuse sisu:

Teenuse eesmärgiks on vältida ühekordsete joogitopside teket mistahes üritustel ja vähendada seeläbi prügistamist. Panditops toimib pandisüsteemi põhimõttel, kus tarbijale väljastatud topsile lisatakse tagatisraha. Topsi tagastades saab tarbija pandiraha täies ulatuses tagasi. Eesti Pandipakend peseb kasutatud panditopsid puhtaks ja korduskasutab järgmistel üritustel. Meie topsid on valmistatud Euroopas polüpropüleenist, tritaanist ja polükarbonaadist ning nende tootjad on arvamusel, et ühe topsi eluiga on sõltuvalt selle tüübist 50-100 pesu korda. Teenusega hoitakse kokku loodusressursse ja takistatakse mõttetut jäätmeteket, sest ühekorra tops on keskmiselt kasutusel 15 minutit pärast mida see ära visatakse.

Lisaks panditopsi teenusele pakub Eesti Pandipakendi soovi korral ka üritusel tekkivate pandipakendite korjet suunates need taaskasutusse ja teostades tagatisraha väljamaksmise ürituse korraldajale.